Volný radikál Fresh Trash je program parazitní symbiózy umělců s prostředím Národního divadla. Během 11 dnů proběhnou na piazzetě ND akce mladých výrazných osobností součastného umění, reagující na současné klima v instalacích skupiny Umělci 9+.
Jediný sladký, co si dovolí, jsou vzpomínky. Cviky budou pomalé a rytmus jemný. Obojí v souladu s počasím. Cvičitelka připraví přímo před diváky/ účastníky zvukový podkres. Někdo chtěl být tanečnice, někdo zpěvačka a někdo princezna a nemohl se rozhodnout. Deset minut se může nechat animovat každý a pak se rozhodne, že? Cvičenka bude zhusta oděná v kostýmech J. Prekové z J.Nebeského inscenací. No a od těch dresů se odvíjí náplň, směr, politika. Netoliko šaty dělají člověka, nýbrž tělové napětí
Sestra? To je něco jako bratr s jiným pohlavím. Ryze valašské dj´ství. Samostatně působící člen Call me úlet( Zdeněk Červínek/Petr Kalenda/Hynek Petrželka), Revival Dj´s ( Ondra Mikula) či Dj Johana a Dj Jarda (s Johanou Švarcovou), řadu let objíždějící českou klubovou scénu.
Kostým jako součást atmosféry osobnosti – kostým jako prostředek mezilidské komunikace.Open air akce – prezentace 3. ročníku oboru Modelářství anávrhářství oděvů Integrované střední školy živnostenské v Plzni v rámci projektu „Fresh Trash“ Českého národního pavilonu na Pražském Quadriennale 2015. Akce, která se odehraje na Piazzetě před Národním divadlem na svatého Jána 23. 6. 2015 od 11:11 hodin, se pohybuje na pomezí performance, netradiční módní přehlídky a výtvarného happeningu. První část
Tři divoženky různých evropských krajin se na společné cestě hledání kořenů nechají nést třemi místními šerpy. Kouzlo lidové tvořivosti setak potkává s krásou jejich individualit za kroku moderních beatů.. ...aneb Korjen je mezinárodní world-music formace usazená v Praze, která čerpá z lidové hudby celé Evropy a tento tradiční odkaz přetváří do své estetiky, ve které má místo breakbeat, jazz, hip-hop, drum&;bass, rock a cokoliv, co nám přijde pod ruku.
Autorské duo Bio Masha a Luděk Kazda produkuje žánrově nevymezené hity s vizí a) inovativních gastromelodií, b) zvukových pořadů určených prostorem prezentace (sound specific) a v neposlední řadě vědeckofantastickým hudebně dramatickým pořadem Shitparáda, vysílaným pravidelně na radiu Streetculture. Jejich snem je hrát dobře a dlouho jako jukebox, aby všichni byli šťastní a nevadilo jim, že skladby nikdy předtím neslyšeli a mnohdy ani potom neuslyší.
Tolik O projektu: Urban road movie i fragment mluvené opera bez hudby. inscenované čtení s živým doprovodem. Chlapec Dorian se na své pouti setkává s trojicí obtíží. Životy bez hodnoty. Moct všechno a nechtít nic. Ptáme se, co je to vlast a co rodina, jak zní slovo národ a věřit anebo radši pít?
Teoretickou složku festivalu tvoří kritické debaty či akce v Café NONA. Sympozia I. a II. (19.6. a 25.6.) budou věnována tématům, která Nebeského inscenace nabízejí a provokují. Po dobu festivalu bude v NONě k dispozici Live archív, vznikající ve spolupráci SWEET SWEET SWEET s Divadelním ústavem a fotografem Bohdanem Holomíčkem.
Expozici na piazzetě Národního divadla a v Café NONA budete moci navštívit až do 28. června 2015.
Sweet Sweet Sweet Nebeský festival vznikl ve spolupráci s Činohrou Národního divadla, na setkání se těší její umělecký ředitel Michal Dočekal.
Tento projekt vznikl ve spolupráci s Pražským Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015.